eŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22.04.2020r. uczniowie klas od 5 do 8 uczestniczyli w Światowym Dniu Ziemi  zorganizowanym przez Ministerstwo Klimatu, udostępnionym  uczniom i nauczycielom na stronie internetowej.

Uczniowie

·         po zarejestrowaniu stali się  pełnoprawnymi uczestnikami warsztatów i mogli:
·          obejrzeć wykłady,
·         wziąć udział w videoczacie z Ministrem Klimatu Michałem Kurtyką,
·          zadać pytania ministrowi klimatu i ekspertom.

W imprezie uczestniczyły szkoły z całej Polski . Wśród licznych pytań dotyczących trudnych problemów naszego środowiska ,odpowiedzi  od eksperta doczekała się nasza uczennica , która zwróciła się z pytaniem,,Czy w związku z pożarem naszego Biebrzańskiego Parku Narodowego , możemy liczyć na wsparcie?”.

Łącząc się przez komunikatory społecznościowe, nauczycielka biologii zwróciła się do rodziców naszych uczniów z prośbą o pomoc materialną dlapłonącego parku. Biebrzański Park  jest wieloletnim partnerem w kształceniu ekologicznym naszych dzieci.

Małgorzata Czarnowska